Blog stolarza
solidne kuchnie na wymiar lubin

Omawiamy plusy i minusy kuchni na wymiar

Długo zastanawialiśmy się nad tym, jakie minusy mają meble kuchenne na wymiar. W końcu wymyśliliśmy. Z plusami było dużo łatwiej – tych kuchnie na wymiar mają bardzo wiele.

Minus pierwszy i ostatni, czyli musisz czekać na kuchnię na wymiar

Zacznijmy od negatywnych aspektów mebli kuchennych na zamówienie: nie robimy ich od ręki. Od momentu, kiedy dokonamy pomiarów i stworzymy dokładny projekt uwzględniający Twoje wskazówki – minie najpewniej około kilku tygodni, zanim będziesz mógł stanąć w swojej nowej kuchni. Ze względu na fakt, iż wykonujemy meble na wymiar, nie posiadamy gotowych szafek w magazynach, które po prostu możesz kupić. Ale zapewniamy – warto czekać, bo nasze produkty są bardzo efektowne.

Plus pierwszy: niestandardowe wymiary pomieszczeń nie stanowią problemu

Jeśli Twoja kuchnia nie jest ustawnym kwadratem czy prostokątem, masz spore okna, wnęki, a grzejniki znajdują się w nietypowym miejscu – nie musisz się martwić, znajdziemy odpowiednie rozwiązania. Dzięki temu, że wykonujemy szafki o różnorodnych wymiarach, możemy dostosować je do potrzeb każdego, nawet najmniej ustawnego pomieszczenia. W takich sytuacjach najczęściej stawiamy na:

  •  zabudowy pod sufit,
  •  wysuwane blaty,
  •  czy składane stoliki.

Tego typu pomysły znakomicie sprawdzają się w przypadku nietypowych pod względem ustawienia kuchni. Pozwalają maksymalnie wykorzystać przestrzeń, stworzyć wygodne strefy przechowywania i wydzielić miejsce do spożywania posiłków. Dzięki sprytnym ideom nawet w niewielkich kuchniach znajdzie się miejsce na wszystko, czego potrzebujesz.

Plus drugi: tworzymy niebanalne i niestandardowe kuchnie na wymiar

Lubimy nieoczywiste rozwiązania i nietypowe połączenia. Nie lubimy nudy, szablonów i przemijających szybko niepraktycznych trendów. Znamy się na modzie – tej panującej w aranżacji wnętrz oczywiście. Znamy aktualne trendy w meblarstwie oraz style obowiązujące w dawnej sztuce meblarskiej. Duża wiedza, doświadczenie i zmysł estetyczny pozwala nam tworzyć zabudowy kuchenne o ciekawym wzornictwie, wyróżniające się znacznie na tle gotowych mebli z marketów budowlanych. Niezależnie od tego, czy marzy Ci się kuchnia minimalistyczna i nowoczesna, czy tradycyjna, gdzie naturalne drewno gra główną rolę – wykonamy projekt zgodny z Twoimi upodobaniami, który nie znudzi Ci się przez długie lata.

Polecamy artykuł zatytułowany: Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebli kuchennych?

Plus trzeci: Funkcjonalne systemy odporne na codzienną eksploatację

W zależności od tego, ile posiadasz naczyń, czy robisz zapasy żywności, czy stawiasz na przechowywanie wewnątrz szafek, czy wolisz półeczki – wykonamy takie elementy kuchni, które odpowiadać będą Twoim nawykom. Wszystkie części naszych kuchni na wymiar charakteryzują się przede wszystkim:

  •  dużą trwałością,
  •  odpornością na codzienną eksploatację,
  •  funkcjonalnością.

Nasze szafki wyposażamy w wygodne systemy cargo, systemy wysuwane, wbudowane organizery na naczynia – tak, aby w Twojej kuchni panował ład i harmonia.

Owe systemy montujemy także w szafach na wymiar do sypialni czy w meblach biurowych. W zależności od rodzaju przedmiotów przechowywanych w konkretnych meblach, proponujemy różnorodne, szyte na miarę rozwiązania.

Jeśli poszukujesz ciekawej, ładnej i funkcjonalnej kuchni na wymiar – stworzymy ją dla Ciebie w naszej lubińskiej pracowni. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałymi elementami naszej oferty – znajdziesz wśród nich meble na zamówienie do różnorodnych pomieszczeń domowych i biurowych.


Marzy Ci się nowoczesna kuchnia? A może szukasz odrobiny ekstrawagancji bądź tradycji? Zadzwoń do nas i dowiedz się, co możemy Ci zaproponować.