Blog stolarza
wybór mebli kuchennych na wymiar lubin

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebli kuchennych


Zamawiając meble kuchenne musimy odpowiedzieć sobie na szereg pytań. Nieczęsto przeprowadzamy remonty kuchni. Byśmy byli zadowoleni ze swoich decyzji, musimy bardzo dokładnie przemyśleć aranżację pomieszczenia oraz wybór mebli na wymiar.

Czy wydzielamy miejsce do spożywania posiłków

Do naszego zakładu stolarskiego w Lubinie często trafiają Klienci, którzy zachwyceni są wieloma różnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi, przez co trudno im wybrać ten najbardziej odpowiedni w ich przypadku. Miejsce spożywania posiłków bywa często tego typu kwestią. Spory, wygodny stół, wyspa z rozsuwanym blatem, blat roboczy z wolną przestrzenią pod spodem – wszystkie te pomysły są dobre, który więc wybrać? Spokojnie – doradzimy. Stworzymy projekty uwzględniające różnorodne propozycje. Poznawszy potrzeby mieszkańców konkretnego mieszkania czy domu podpowiemy Ci, w jaki sposób wydzielić jadalnię w Twojej wymarzonej kuchni.

Czy wybrane meble kuchenne wyposażone są w systemy przechowywania

By w kuchni panował ład i porządek, każdy przedmiot miał swoje miejsce, a jednocześnie by nie brakowało miejsca na produkty spożywcze – musimy stworzyć meble na wymiar, w których łatwo da się poukładać wiele różnorodnych przedmiotów. Ale bez obaw – jako doświadczeni stolarze nie mamy z tym problemów. Korzystamy z dobrodziejstw współczesnej myśli technologicznych i zaopatrujemy nasze szafy na wymiar w sprytne i pojemne systemy cargo, czy wysuwane systemy narożne. Lista wykorzystywanych przez nas pomysłów jest bardzo długa, tak jak długa jest lista potrzeb każdej zorganizowanej kucharki czy kucharza.

 

Czy projekt uwzględnia wystarczającą do codziennej pracy przestrzeń roboczą

Miejsce do krojenia, szatkowania, przyprawiania, rozbijania, ubijania, lepienia, tłuczenia, miksowania, obierania… itd. – musi być funkcjonalnie zorganizowane. Osoby, które gotują sporadycznie i głównie dla siebie, potrzebują go mniej; te, które często przygotowują posiłki dla większej ilości osób – naturalnie, więcej. Zastanów się dokładnie, czy blaty nad meblami kuchennymi będą w Twoim przypadku wystarczające. Być może dobrym rozwiązaniem będzie postawienie wyspy bądź ulokowanie dodatkowego blatu wysuwanego nad szafkami.

Czy aranżacja kuchni na wymiar odpowiada potrzebom wszystkich domowników

Struktura każdej rodziny się zmienia to naturalne. Dzieci dorastają, dorośli się starzeją, przybywają nowi członkowie rodzin – kuchnia musi być na owe zmiany gotowa. Jeżeli aktualnie gotuje głównie jedna osoba, powinniśmy uwzględnić fakt, iż za kilka lat być może znajdzie się ktoś do pomocy. Częstym błędem popełnianym w aranżacji kuchni jest zbyt mało miejsca do swobodnego poruszania się. Ciężkie zabudowy, spora ilość szaf, szafek, regałów skutkuje czasem dyskomfortem podczas codziennych prac kuchennych. Radzimy tego unikać i wybrać kuchnie na wymiar.

Czy meble Ci się podobają

Względy estetyczne są niemniej ważne niż te funkcjonalne. By czuć się dobrze we własnej kuchni, musi być ona dokładnie taka, jak chcemy, zgodna z upodobaniami. Proponujemy stawiać na indywidualny styl, oryginalne wzornictwo oraz ulubione kolory – nie tylko w przypadku mebli kuchennych, ale ogólnie – mebli na zamówienie. Kreujmy własne, przytulne, spersonalizowane przestrzenie.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź odwiedzenia naszego biura w Lubinie. Udzielamy wskazówek dotyczących mebli kuchennych, mebli biurowych, oraz szaf na wymiar. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi częściami naszej oferty.

Szukasz praktycznych i estetycznych mebli kuchennych? Znajdziesz je u nas. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

W kolejnym artykule omówimy temat: Meble na zamówienie do pokoju dziecka – trendy i inspiracje