Blog stolarza
meble na wymiar pokój dziecka lubin

Meble na zamówienie do pokoju dziecka – trendy i inspiracje

W naszym zakładzie stolarskim w Lubinie coraz częściej pojawiają się Klienci, którzy proszą o drewniane łóżka w kształcie samochodu lub regał na zabawki przypominający miejską kamienicę. Marzą o placach zabaw podwieszanych pod sufit oraz komodach na skarby. Wyczarowanie idealnego mebla na zamówienie z myślą o dzieciach to dla nas prawdziwa frajda.

Poszerzamy zainteresowania, rozwijamy pasje 

Pokój dzieci to miejsce magiczne. Najmłodsi nie tylko odrabiają tam lekcje i czytają książki, ale przenoszą się w niezwykłe, odległe światy, projektują z klocków konstrukcje, o jakich współczesnym budowniczym nawet się nie śniło. Warto postawić na elementy wspierające wyobraźnię i umożliwiającą swobodną zabawę – oczywiście z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa. Tematyczne pokoje, w których pełno inspiracji związanych z zainteresowaniami malca to mocno wyróżniający się trend.

Uniwersalność i funkcjonalność mebli na zamówienie dla dzieci w Lubinie

Zamawiając meble na wymiar dla swoich pociech powinniśmy wziąć pod uwagę, że za chwilę z niemowlaków przeistoczą się w świadome własnych potrzeb dzieciaki. Już niedługo potrzebować będą innych przedmiotów codziennego użytku, innych zabawek. Powinniśmy więc wybierać meble na wymiar o sporej funkcjonalności oraz łatwe w dostosowaniu do aktualnych wymogów mieszkańców pokoju. Dzieci zmieniają się bardzo szybko – o ile wybierzemy właściwe meble, nie będziemy musieli ich zmieniać wraz z kolejnymi urodzinami pociechy.

Uważamy, że warto postawić na:

  •  lite drewno,
  •  kolory ziemi,
  •  wytrzymałe konstrukcje,
  •  mocne stelaże
  •  oraz wykończenie zapewniające bezpieczeństwo.

Musimy wziąć pod uwagę, iż maluchy bardziej intensywnie niż dorośli eksploatują przedmioty. Trwałość i solidność to zatem podstawa.

Nie bez znaczenia jest także estetyka, a drewno nigdy nie wychodzi z mody. Jest jednocześnie materiałem, którego wygląd można zmieniać, malować na dowolne kolory, szlifować – i ponownie zmieniać barwę.

stolarz lubin meble na wymiar do pokoju

Niezwykłe meble na wymiar w pokoju dziecięcym 

Bardzo ciekawe rozwiązania pojawiają się na rynku jeśli chodzi o łóżka z zabudową, łóżka piętrowe czy wieloosobowe. Wśród naszych usług stolarskich znajdziesz na przykład łóżko piętrowe, pod którym mieści się biurko i szafa na dziecięce drobiazgi. W zależności od metrażu i rozkładu pokoju oraz ilości jego mieszkańców, jesteśmy w stanie wykonać łóżka drewniane o dowolnej konstrukcji, z uwzględnieniem właściwego udźwigu oraz bezpieczeństwa oczywiście.
Zastosowanie rozwiązania polegającego na podniesieniu strefy sypialnianej daje bardzo duże możliwości zagospodarowania przestrzeni pod stelażem. Tworzymy tam:

  •  kąciki czytelnicze,
  •  domki do codziennych zabaw,
  •  miejsca do nauki.

Zależnie od potrzeb malca i jego wyobraźni czy zainteresowań – wspólnie wybierzemy najlepsze wyjście.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Obejmuje ona nie tylko meble na zamówienie do pokoju dziecięcego, ale i do sypialni, meble kuchenne czy meble biurowe. Wszystkie odznaczają się wyjątkową trwałością oraz wysoką jakością wykonania i niepowtarzalnym wzornictwem.

Szukasz wyjątkowych mebli na zamówienie dla Twojego malucha? Skontaktuj się z nami i powiedz, czego potrzebujesz. Po dokonaniu pomiarów wykonamy projekt w naszym zakładzie stolarskim, a następnie przystąpimy do produkcji mebli. Kiedy będą już gotowe – zamontujemy je w Twoim domu czy mieszkaniu.

Szukasz niezwykłych mebli odpowiadających niezwykłym potrzebom Twojego dziecka? Zadzwoń i poznaj szczegóły naszej oferty.

Polecamy wpis: Meble na wymiar, które dodają wnętrzom uroku