Blog stolarza
rustykalne meble na wymiar lubin

Meble na wymiar w stylu rustykalnym

Jeśli urządzasz dom lub mieszkanie o dużej powierzchni, uwielbiasz naturę i sielską atmosferę – zakochasz się w naszych propozycjach rustykalnych mebli na wymiar.

Styl rustykalny – główne wyznaczniki

Drewno to wprost idealny materiał do aranżacji w stylu rustykalnym. Liczą się tu bowiem:

  •  naturalne materiały,
  •  ciepłe barwy ziemi,
  •  ceramiczne czy metalowe dodatki.

W rustykalnych wnętrzach znajdziesz elementy ludowe, kwiatowe wzory tkanin, surową cegłę. Nie powinna dziwić Cię ponadto obecność wikliny, lnianych tkanin, a także skór. Wchodząc do domu urządzonego w omawianym stylu przenosimy się na wieś, gdzie próżno szukać intensywnych barw, czy nowoczesnych dekoracji.
Jeśli chodzi o meble, mają one często kolor naturalnego drewna lub wyglądają jak gdyby pochodziły z minionych dziesięcioleci. Przykładowe wyposażenie rustykalnego wnętrza to np.:

  •  ciężkie komody i kredensy,
  •  duże szafy na wymiar,
  •  wygodne skórzane fotele.

Warto podkreślić, iż tego typu meble charakteryzują się bardzo dużą trwałością oraz odpornością na codzienną eksploatację. Systemy ich zamykania nie ulegają usterkom, a materiał używany do ich produkcji jest najwyższej jakości. Dbałość o każdy szczegół i staranność prac wykonywanych w naszej lubińskiej stolarni skutkują efektem w postaci funkcjonalnych mebli.

Zobacz artykuł: Meble na wymiar na ścianę telewizyjną

Rustykalne meble na wymiar? Czy dla każdego?

Nie, styl rustykalny nie jest dla każdego. Z pewnością nie pasuje do wnętrz o niewielkiej powierzchni – zdecydowanie lepiej sprawdza się w dużych domach bądź dworkach. Jeżeli jednak dysponujesz sporym metrażem, przy tym masz romantyczną duszę, a ponadto odpowiada Ci estetyka wiejskiej sielanki minionych epok – postaw na aranżację w tym właśnie klimacie. Obecność mebli na wymiar z naturalnego drewna oraz harmonijnie skomponowanych dodatków sprzyja pozytywnej atmosferze i komfortowi mieszkania w określonym miejscu.

stolarz lubin narzędzia

Meble na wymiar są zawsze dobrym pomysłem

Nawet jeśli nie musisz walczyć o każdy centymetr powierzchni, ponieważ w swoim domu czy mieszkaniu masz jej bardzo dużo, warto byś bliżej przyjrzał się naszej ofercie rustykalnych mebli na wymiar. Prócz oczywistych pozytywów, jak możliwość dostosowania gabarytu mebla do każdego, nawet najmniej ustawnego pomieszczenia, meble na zamówienie pozwalają wydobyć indywidualny charakter i zmaterializować niebanalne, nieszablonowe pomysły.

Przedmioty powstające w naszym zakładzie stolarskim charakteryzują się bowiem wysoką estetyką, zgodną z Twoim gustem i upodobaniami. To Ty decydujesz, jak ma wyglądać Twoje wnętrze – my realizujemy zlecenie. Jako doświadczeni stolarze doradzamy oczywiście w kwestiach wizualnych, jednak zdajemy sobie sprawę z różnorodności gustów. Owa zasada dotyczy nie tylko mebli rustykalnych, ale i pozostałych elementów oferty, jak na przykład nowoczesnych mebli kuchennych czy eklektycznych mebli biurowych.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu – jeśli chcesz poznać szczegóły dotyczące wytwarzanych przez nas mebli na wymiar – zadzwoń, napisz lub odwiedź nasze biuro w Lubinie. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Szukasz mebli w wyjątkowym stylu, które służyć Ci będą przez długie lata? Zamów je w naszym zakładzie stolarskim. Nie czekaj – zadzwoń już dziś.