Blog stolarza
meble na wymiar na ścianę tv lubin

Meble na wymiar na ścianę telewizyjną

Kilkanaście lat temu to meblościanka okalała przestrzeń nad telewizorami w większości domach. A jak jest dziś? Przedstawiamy pomysły na meble na wymiar, które są jednocześnie piękne i funkcjonalne.

Komoda pod telewizorem

To chyba najbardziej klasyczna propozycja. Może mieć jednak niezliczenie wiele odsłon. W naszym lubińskim zakładzie stolarskim wykonujemy komody w przeróżnych stylach i dowolnych rozmiarach. Meble na wymiar stylizujemy zgodnie z nowoczesnymi trendami, na industrialne, minimalistyczne czy prowansalskie wzory. Nieobce są nam również idee eklektyczne czy retro. Elementy dodatkowe, jak nóżki czy gałki, wybieramy spośród szerokiej oferty rynkowej. Komody to bardzo funkcjonalne i pojemne meble na wymiar, pełnią rolę ozdobników oraz przechowalni przedmiotów codziennego użytku. Znakomicie sprawdzają się postawione pod telewizorem.

Systemy mebli na wymiar - modułowych

Meble modułowe to elastyczne rozwiązanie pasujące do niemal każdego wnętrza. Są to na przykład szafki zamykane za pomocą drzwi przesuwnych, współgrające estetyką i formą ze słupkami stojącymi na podłodze. W zależności od wielkości pomieszczenia, wybrać możemy na przykład szereg dolny i górny, tworzące spójną, harmonijną całość. Jeśli natomiast wolimy, by przestrzeń nad telewizorem pozostała wolna, postawić warto na stojący słupek i niską zabudowę dolną. Systemy modułowe dają dużą swobodę aranżacyjną. Można kolekcjonować kolejne elementy konkretnej kolekcji, w miarę narastania potrzeby przechowywania coraz większej ilości przedmiotów.

Lekka zabudowa ścienna

Nie mylimy jej z meblościanką. Współczesne zabudowy są lekkie, często wtapiają się we wnętrze, nie są ciężkie i ciemne. Wręcz przeciwnie – charakteryzują się ciekawym designem oraz nowoczesnym układem. Składają się najczęściej z kilku elementów, nierzadko głębokość poszczególnych szafek czy szuflad jest zróżnicowana, co podkreśla efekt trójwymiarowy. Drewniane zabudowy z klimatycznym oświetleniem optycznie powiększają przestrzeń, nadając wnętrzom uroku i niepowtarzalnego klimatu. Tego typu meble na zamówienie dodają pokojom (a także innym pomieszczeniom, bo świetnie sprawdzają się jako meble kuchenne czy meble biurowe) lekkości, stanowiąc jednocześnie bardzo pojemną strefę przechowywania, gdzie każda rzecz znajdzie swoje miejsce.

Polecamy wpis: Meble biurowe do wielkopowierzchniowego biura

Domowa biblioteczka hitem wśród mebli na wymiar

W przeciwieństwie do mebli modułowych czy rozwiązań polegających na zabudowaniu niemal całej ściany wokół telewizora, biblioteczki to nic innego jak półki wypełnione książkami oraz ulubionymi przedmiotami domowników. Obserwujemy widoczny odwrót od estetyki minimalizmu, zgodnie z którą niewiele rzeczy wystawionych jest na widok – większość pochowanych jest w pięknych szafach czy szufladach. Kiedy chcemy jednak wyeksponować na przykład:

  •  książki,
  •  kwiaty,
  •  domowe bibeloty,
  •  zdjęcia,
  •  czy rodzinne pamiątki – oryginalnie zaprojektowane regały i półki sprawdzą się znakomicie.

Białe biblioteczki fantastycznie współgrają z elementami stylu skandynawskiego, drewniane regały z litego drewna podkreślą charakter klasycznych wnętrz.

Jeśli zastanawiasz się, jak zagospodarować ściankę telewizyjną – przyjrzyj się dokładniej propozycjom naszego zakładu stolarskiego. Wykonujemy meble na wymiar zgodne z oczekiwaniami nawet najbardziej wymagających Klientów. Odwiedź nas w Lubinie i powiedz, jakiej realizacji oczekujesz – stworzymy projekt zgodny z Twoimi preferencjami.

Szukasz doświadczonych stolarzy z głowami pełnymi pomysłów? Zadzwoń lub umów się na spotkanie.