Blog stolarza
doświadczony stolarz lubin

Lubin i tutejsi stolarze – szybki przegląd lokalnego rynku stolarskiego

Nie będziemy tego robić, ale z czystym sumieniem moglibyśmy polecić Ci co najmniej kilka zakładów stolarskich z Lubina i okolic, gdzie pracują solidni stolarze. Bardzo cenimy ich pracę, jednocześnie korzystając ze wszystkich dobrodziejstw zdrowej konkurencji.

Stolarstwo kwitnie w Lubinie

Na mapie Lubina znaleźć możemy dobrze prosperujące zakłady stolarskie. Poziom regionalnego stolarstwa jest bardzo wysoki – co niezwykle nas cieszy. Dlaczego? Bo konkurencja na wysokim poziomie motywuje nas do ciągłego doskonalenia własnych umiejętności. Współpracujemy z niektórymi stolarniami, uzupełniając między sobą najświeższe wiadomości branżowe, wspólnie wybierając się na szkolenia, warsztaty, czy inne wydarzenia, na których każdy szanujący się stolarz powinien się pojawić.

Pozytywna atmosfera i dobre relacje między poszczególnymi firmami skutkują ogólną siłą lubińskiego stolarstwa oraz naszą pozytywną oceną nie tylko wśród mieszkańców miasta czy regionu, ale i całego kraju. Coraz częściej otrzymujemy zlecenia z odległych krańców Polski, co świadczy o sporym potencjale naszego przedsiębiorstwa. Podobnie rzecz się ma u naszych kolegów z branży. Cenieni wytwórcy mebli kuchennych czy mebli biurowych nie mogą narzekać na brak zamówień.

stolarz lubin ręczne rzemiosło

Rzemiosło stolarza wraca do łask

Meble na wymiar wykonywane w nowoczesnych stolarniach cieszą się coraz większym uznaniem. Kiedy popularne markety budowlane oraz sieci meblowe osiągnęły apogeum rozkwitu, niektóre z naszych lokalnych zakładów stolarskich zostały skazane na wycofanie się z rynku. Od kilku lat obserwujemy tendencje ku oryginalności, indywidualności, prawdziwości – a takie właśnie są meble na wymiar powstające między innymi u nas. Coraz więcej Klientów nie znajduje wśród gotowych rozwiązań dokładnie tego, czego szuka. Część osób przychodzi do nas z gotowymi projektami, inni przedstawiają nam własne upodobania i proszą o stworzenie wizji zgodnej z ich wskazówkami. Obie grupy oczekują jednak tego samego – niebanalnego, ciekawego mebla.

Drewno to materiał, który należy szanować. Jako tworzywo naturalne, wymaga precyzji wykończenia, dokładności, właściwej impregnacji. Pięknie prezentuje się w połączeniu ze szkłem czy metalem. Idealnie podkreśla surowy charakter nowoczesnych wnętrz, a z drugiej strony – nadaje niesamowity, przytulny klimat przestrzeniom urządzonym w tradycyjny sposób. Niezależnie od gustu mieszkańców – w każdym mieszkaniu oraz domu sprawdzi się znakomicie.

Kiedy nadamy mu charakteru współgrającego z oczekiwaniami właścicieli – powstaje niesamowity mebel, zachwycający swoją urodą, a ponadto funkcjonalny i praktyczny. Szereg innych czynników wpływa ponadto na fakt, iż szafy na wymiar stają się powoli elementem każdego mieszkania, domu, czy biura, bez którego trudno się obyć.

Przyjrzyj się realizacjom naszych mebli kuchennych na wymiar czy mebli biurowych – z pewnością dostrzeżesz ich niepowtarzalny charakter.

Jeśli masz pytania – zapraszamy do kontaktu. Zespół doświadczonych stolarzy czeka na Ciebie w naszym biurze w Lubinie, odpowiadamy na każdy mail czy telefon.

Poszukujesz doświadczonego stolarza z ogromną wyobraźnią i poczuciem estetyki? Polecamy się – jesteśmy pasjonatami drewna.

Zapraszamy do przeczytania wpisuKufry i skrzynie, czyli alternatywy dla klasycznych mebli na wymiar