Blog stolarza
inne rodzaje mebli na wymiar lubin

Kufry i skrzynie, czyli alternatywy dla klasycznych mebli na wymiar

Kufer to magia, tajemnica, zagadka. Wyróżnia się na tle standardowych szaf na wymiar czy komód. Nie gości często w polskich domach, nad czym ubolewamy, ponieważ przepadamy za atmosferą magii i tajemnicy.

Spraw sobie kufer

Drewniane skrzynie to świetny pomysł na przechowywanie dziecięcych zabawek. W zależności od kolekcji pluszaków czy lalek Twojego malucha, wykonamy kufer o podanych przez Ciebie wymiarach. Pamiętaj jednak, że wraz z upływającym czasem rzeczy przybywa – warto więc przemyśleć dokładnie gabaryty mebla.

Piękny kufer to ponadto idealny dodatek do sypialni. Najczęściej ustawiany jest tuż przy dolnej krawędzi łóżka. Możesz schować w nim:

  •  koce,
  •  pościele,
  •  kołdry,
  •  czy ręczniki.

Służy też jako miejsce do siedzenia – jeśli chcesz, możemy obić go tkaniną i stworzyć mebel tapicerowany, będący jednocześnie schowkiem i siedziskiem. Takie rozwiązania pojawiają się często w przedpokojach, gdzie wygodnie możemy zdjąć lub założyć buty.

Kufer nadaje wnętrzu intymności, wpływa na indywidualizację przestrzeni. Świetnie prezentuje się w klasycznych aranżacjach. Wpasowuje się w styl retro, eklektyczny, podkreśla praktyczny charakter minimalistycznie urządzonych mieszkań czy domów.

Zobacz porównanie: Kuchnia na wymiar czy gotowe meble ze sklepu

Idealny dodatek do mebli na wymiar

Skrzynia nawiązująca swoją estetyką do garderoby czy szafy na wymiar to klasa sama w sobie. W naszej lubińskiej pracowni tworzymy kufry nie tylko piękne, ale i bardzo trwałe, odporne na codzienną eksploatację. Wykorzystywane przez naszych stolarzy systemy zamykania niezwykle rzadko się psują. Możesz zamówić system na klucz bądź zrezygnować z tej funkcji. Kolor, rodzaj użytego tworzywa, sposób wykończenia – wybierasz Ty.

Nasi Klienci najczęściej decydują się na wybór kufra wyglądem zbliżonego do wcześniej zamówionej szafy, jednak wśród naszych realizacji mamy też skrzynie oryginalne, nieszablonowe, o stylistyce trudnej do scharakteryzowania.
Ich zaletą jest duża elastyczność. Kufry, podobnie jak komody, łatwo przemienić. Wystarczy zeszlifować dotychczasową powierzchnię drewna, a następnie od nowa ją wykończyć. Bardzo szeroki wybór farb, lakierów czy olejów do drewna pozwala nadawać meblom dowolny wygląd – korzystajmy z tych możliwości i bawmy się stylizacjami.

Dlaczego wybrać stolarzy z Lubina?

Nasz zakład stolarski zatrudnia specjalistów o głowach pełnych pomysłów. Nieustannie szukamy nieszablonowych rozwiązań, które wprowadzamy podczas wykonywania mebli kuchennych, mebli biurowych czy szaf na wymiar.
Skrzynie są właśnie odpowiedzią na indywidualne potrzeby wymagających osób, które nie chcą mieszkać we wnętrzach z katalogów, perfekcyjnie urządzonych zgodnie z wytycznymi marketów budowlanych. To propozycje dla tych, którzy poszukują unikatowości, wyjątkowości i magii.

Poszukujesz ciekawych dodatków do mebli na wymiar? Postaw na kufer – zaproś do swojego wnętrza nieco fantazji. Zachęcamy do kontaktu – czekamy na Ciebie pod telefonem, sprawnie odpowiadamy na maile, zapraszamy również do naszego biura w Lubiinie.

Szukasz stolarzy o wyjątkowych umiejętnościach i równie wyjątkowych pomysłach? Skontaktuj się z nami już dziś.