Blog stolarza
meble na wymiar dopasowane do każdej przestrzeni lubin

Kiedy się sprawdzają meble na wymiar

W niewielkich mieszkaniach, gdzie każdy centymetr powierzchni ma znaczenie – meble na wymiar są często ratunkiem przed chaosem. Kiedy zdecydowanie warto wybrać meble na zamówienie? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Problem nieustawnych kuchni

W wielkich domach, gdzie pomieszczenia są przestronne, a miejsca wystarczy na każdy pomysł domowników, możemy pozwolić sobie na szaleństwa aranżacyjne. Tam, gdzie miejsca jest zdecydowanie mniej, na przykład w kuchniach klasycznych M2 lub M3 bądź aneksach kuchennych – meble na wymiar pozwalają maksymalnie wykorzystać potencjał pomieszczenia. W sytuacji, gdy w kuchni znajdują się duże okna, a ponadto nie ma ona klasycznego kształtu kwadratu czy ustawnego prostokąta – meble kuchenne na wymiar stają się jedynym wyjściem zapewniającym funkcjonalność oraz estetyczny wygląd, bez niepotrzebnych szpar, czy nieprzylegających elementów.

Pomieszczenia z dużą ilością okien

Duże okna balkonowe sprawiają, że pokój, kuchnia czy łazienka są jasne, znakomicie doświetlone. Niestandardowy układ okien utrudnia jednocześnie umeblowanie konkretnego pomieszczenia w sposób praktyczny.

Nasze usługi stolarskie obejmują aranżację także tego typu pomieszczeń. Wykonujemy:

czyli wszystko, co jest Ci niezbędne do funkcjonalnego przechowywania przedmiotów codziennego użytku, a co jednocześnie stanowi ozdobę wnętrza.

pojemne szafy na wymiar lubin

Wąskie i długie pomieszczenia oraz mieszkania na poddaszu

To prawdziwe wyzwanie dla stolarzy. By stworzyć pojemne meble, które jednocześnie nie przytłaczają przestrzeni i nie stanowią bariery w swobodnym poruszaniu się, musimy się często mocno zastanowić, zanim wpadniemy na ten właściwy pomysł. Ale zawsze na niego wpadamy. Z pomocą przychodzą nam współczesne inspiracje, trendy, idee sprytnych aranżacji, gdzie niektóre elementy są składane, chowane, podwieszane.

Niewiele spośród gotowych modeli mebli dostosowanych jest do skośnych sufitów. Jeśli mieszkasz na poddaszu, meble o niestandardowych rozmiarach i kształtach wykonywane w naszym lubińskim zakładzie stolarskim są właśnie dla Ciebie. Pozwalają one zagospodarować skośne ściany w taki sposób, by stworzyć funkcjonalne strefy przechowywania, a z drugiej – by nie traciły uroku.

 Zapraszamy do lektury: Jak wybrać meble kuchenne do niewielkiej kuchni

Meble na wymiar w sypialni i garderobie

W zależności od wielkości łóżka oraz rozkładu pozostałych mebli, obszerne szafy na wymiar mogą mieć dowolne rozmiary. Zawsze są jednak bardzo pojemne, a swoją estetyką nawiązują do stylu całego pomieszczenia. Ich sporym plusem jest możliwość zaprojektowania wnętrza w sposób zaproponowany przez Klienta – to Ty decydujesz, jak ma wyglądać Twoja szafa, bo to Ty wiesz najlepiej, co będziesz w niej chował.

Jeśli stoisz przed wyborem mebli na wymiar – odwiedź nasz zakład stolarski w Lubinie i zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić. Zapoznaj się z naszymi dotychczasowymi realizacjami i daj się zainspirować!

Szukasz mebli na wymiar do pomieszczeń, które trudno funkcjonalnie zagospodarować? Zadzwoń już dziś – mamy gotowe rozwiązania.

Zapraszamy do przeczytania porad dotyczących stolarstwa na naszym blogu.