Blog stolarza
meble kuchenne dopasowane do małych kuchni lubin

Jak wybrać meble kuchenne do niewielkiej kuchni

By kuchnia niewielkich rozmiarów była funkcjonalna, a przygotowywanie w niej posiłków przyjemne, musimy szczególną uwagę poświęcić właściwej aranżacji mebli kuchennych. Stworzyliśmy krótką listę najciekawszych pomysłów wykorzystywanych przez nas podczas wykonywania mebli na wymiar w naszej lubińskiej stolarni.

Popularność mini spiżarni

W małych, nieustawnych kuchniach nie ma najczęściej miejsca na spiżarnię. Wiele osób rezygnuje z obszernych szafek zapewniających wygodne przechowywanie zapasów żywności, co w efekcie skutkuje przepełnionymi szufladami oraz bałaganem i nieładem. Jednym z naszych hitów ostatnich lat są wygodne systemy cargo, które sprytnie dostosowujemy do każdego miejsca. Zmieścisz tam wszystkie używane na co dzień produkty spożywcze. Zapomnisz o upychaniu, przekładaniu bądź rezygnacji z większych zakupów, ponieważ nie masz gdzie ich ulokować.
Stosujemy rozwiązania optymalne. Stawiamy na pojemne szafki, które z drugiej strony nie przytłaczają swoją masywnością czy gabarytami. Owa zasada dotyczy nie tylko mebli kuchennych, ale i mebli biurowych, czy szaf na wymiar do sypialni lub przedpokoju. Zawsze staramy się łączyć praktyczne rozwiązania z wysoką estetyką.

Blat pod oknem zamiast parapetu

Decydując się na wykorzystanie obszaru pod oknem jako części blatu, zyskujemy sporo dodatkowego miejsca, które przeznaczyć możemy między innymi na stworzenie strefy jadalnianej bądź na umieszczenie zlewozmywaka. Owa przestrzeń znakomicie sprawdza się ponadto jako blat roboczy, najczęściej o dużej szerokości. Jeżeli pozwala na to rozkład kuchni, pod tak stworzonym blatem umieścić możemy szafki, a tym samym zyskać dodatkowe miejsce na przechowywanie produktów spożywczych lub naczyń. Nasze usługi stolarskie uwzględniają szereg różnorodnych możliwości, by każda, nawet najmniejsza kuchnia, była wygodna i funkcjonalna.

Składany bądź wysuwany stolik w kuchni na wymiar

Kiedy w kuchni brak miejsca na stół, stosujemy rozwiązania takie jak składane stoliki przytwierdzane do ściany i rozkładane tylko na czas prac kuchennych bądź spożywania posiłków. Dużą popularnością cieszą się ponadto wsuwane blaty, przy których również z powodzeniem można zjeść. Plusem tego typu pomysłów jest fakt, iż korzystamy z nich w określonych sytuacjach, natomiast kiedy nie są nam potrzebne – po prostu znikają.

nowoczesne meble kuchenne na wymiar lubin

Sprytne systemy przesuwne 

Drzwi przesuwne zamiast otwieranych na oścież pozwalają zaoszczędzić część miejsca oraz zastosować dodatkowe rozwiązania aranżacyjne, na które nie moglibyśmy sobie pozwolić w przypadku standardowo zamykanych szafek. Meble kuchenne wyposażone we fronty przesuwne są niezwykle funkcjonalne, trwałe i odporne na codzienną eksploatację. Bardzo modne są na przykład przesuwne fronty lustrzane – nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru i optycznie powiększają przestrzeń.

Zachęcamy do przeczytania artykułu na temat: Funkcjonalna garderoba – stwórz swoje królestwo

Meble kuchenne na wymiar – liczy się każdy centymetr

Niewiele osób decyduje się na gotowe rozwiązania oferowane przez markety budowlane. Na niewielkich przestrzeniach liczy się bowiem każdy centymetr – dlatego meble na zamówienie, uwzględniające wymogi aranżacyjne małych kuchni, sprawdzają się w tym przypadku znakomicie. W zależności od rozkładu pomieszczenia zaproponujemy Ci blaty o odpowiedniej szerokości oraz szafki o praktycznej głębokości. By pogodzić różnorodne potrzeby, takie jak przechowywanie lub swobodne poruszanie się po kuchni, dokładnie projektujemy nasze późniejsze realizacje.
Zapraszamy do naszego zakładu stolarskiego w Lubinie. Znajdziesz tu meble kuchenne, które Cię zainspirują.

Szukasz praktycznych mebli do małej kuchni? Znajdziesz je u nas – zadzwoń i zapytaj o szczegóły.