Blog stolarza
szeroka oferta stolarza z lubina

Czy stolarz to zawód dla Ciebie?

Rzemiosło wraca do łask. Obserwujemy rosnącą popularność usług stolarskich wśród Klientów, jak i coraz większe zainteresowanie zawodem stolarza wśród młodych osób. Owa tendencja jest wyraźnie widoczna nie tylko w Lublinie czy całym kraju, ale i w Europie.

Stolarz – połączenie pasji tworzenia i precyzji wykonywania przedmiotów

Stolarz to osoba o sporym zacięciu artystycznym, ale i dużej cierpliwości. Jego praca polega na:

  •  wykonywaniu i montowaniu mebli na wymiar;
  •  renowacji antyków;
  •  tworzeniu i renowacji elementów wykończenia wnętrz, na przykład drewnianych parapetów, schodów czy blatów;
  •  wykonywaniu elementów drewnianych do późniejszego montażu.

W zależności od zakładu stolarskiego oraz jego oferty, stolarze zajmują się różnorodnymi zajęciami, jednak ich wachlarz zawsze jest szeroki. Tak jak w przypadku większości współczesnych przedsiębiorstw, tak i w stolarstwie obserwujemy bowiem tendencję do kompleksowości, rozszerzania gałęzi oferty oraz całościowej obsługi Klienta – nie tylko sprzedaży gotowego produktu.

Jeżeli rozważasz pracę w tym zawodzie, powinieneś mieć wysoko rozwinięte zdolności manualne. Dokładność, precyzja oraz zwracanie uwagi na szczegóły również przydają się podczas impregnacji drewna, czy prac nad wykańczaniem mebli.

Nie bez znaczenia jest ponadto zmysł estetyczny – stolarze potrafią odróżnić oryginalny koncept od przesadzonego pomysłu. Znają współczesne i te historyczne style w meblarstwie, swobodnie poruszają się między nimi, mieszają elementy, co w efekcie przynosi wyroby o wyjątkowym designie oraz ciekawej stylistyce.

stolarz lubin montaż szafek

Stolarze z Lubina i okolic nie narzekają na brak pracy

Jeżeli jesteś osobą, którą wyróżnia chociaż część przedstawionych powyżej cech, a jednocześnie jesteś gotów na naukę w szkole zawodowej oraz odbywanie różnorodnych kursów rzemieślniczych – z pewnością znakomicie odnajdziesz się w zakładzie stolarskim.

Na brak pracy nie będziesz mógł narzekać – zarówno w Polsce, jak i za granicą poszukiwani są rzemieślnicy posiadający konkretne umiejętności. Jeżeli już je zdobyłeś, ukończyłeś odpowiednią szkołę zawodową i pragniesz zdobyć doświadczenie – bez problemu znajdziesz zatrudnienie w jednym z wielu lokalnych bądź krajowych przedsiębiorstw.

Jeśli chcesz tworzyć szafy na wymiar, meble biurowe, czy kuchenne – ten zawód jest dla Ciebie. Praca daje sporo radości i satysfakcji – kreowanie pięknych przedmiotów stanowiących ozdoby domów i mieszkań, a co za tym idzie, zadowolenie Klientów, sprawiają, że wykonywaniu codziennych zadań towarzyszy pozytywna atmosfera. Podkreślić należy samą wartość szlachetnego tworzywa, jakim jest drewno – fakt, iż to główny materiał, z którego wykonujemy meble na wymiar, dodatkowo podnosi rangę naszego zawodu.

Jeśli uwielbiasz tworzyć piękne i funkcjonalne przedmioty z drewna, cechują Cię precyzja i zmysł estetyczny – na pewno sprawdzisz się jako stolarz i szybko znajdziesz pracę w jednym z zakładów stolarskich w Lubinie i okolicach.